

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 kΩ |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.1938 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Stability | 175 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 4 pF |
| Series Resistance | 80 kΩ |
| Schedule B | 8541600080 |
| Drive Level | 100 nW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 1266
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65501
Ext.Price$0.65501
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65501 | $0.65501 |
| 10 | $0.53165 | $5.31650 |
| 25 | $0.48912 | $12.22800 |
| 50 | $0.44999 | $22.49950 |
| 100 | $0.41400 | $41.40000 |
| 300 | $0.37592 | $112.77600 |
| 500 | $0.34134 | $170.67000 |
| 1000 | $0.32350 | $323.50000 |
